Showroom

Showroom


Pokud máte zájem o některý z našich modelů, neváhejte nás kontaktovat a přijďte si po domluvě vyzkoušet Vaše nové masážní křeslo!
Praha, Plzeň, Brno
Návštěva showroomu zdarma!
Otevřeno denně!

Pokud potřebujete pomoct a poradit při výběru křesla nebo máte nějaké otázky ohledně našich výrobků, neváhejte nás kontaktovat!
Poradenství zdarma!
kontakt: +420 603237868

info@masaznikresla.cz

Zdraví - Relaxace

Dnešní doba je plná stresů. Vlivem zrychlujícího se životního tempa jsou na jednotlivce kladeny vyšší a vyšší nároky. Technický pokrok, různé telekomunikační a informační technologie nám sice do jisté míry ulehčují život, ale v jiném směru nám ho stěžují.

##2##Uspěchaný život v civilizované společnosti je zdrojem neustálého psychického i fyzického napětí. Pokud na člověka působí stres, začne stoupat v krvi hladina některých hormonů, jako je adrenalin. Ten začne zvyšovat napětí svaloviny žaludeční stěny, což vyvolává pocit mravenčení nebo opravdovou bolest. K prostředkům, které uvolňují stres patří relaxační hudba, relaxační cvičení, pilates, jóga, ale i správná výživa a dostatek spánku.

Mnoho lidí se domnívá, že relaxování je velmi jednoduché, protože si po ním představují ulehnutí na pohovku, zapnutí televize a pojídání různých laskomin. Ale tento způsob nemá s opravdovou relaxací mnoho společného. Lepší verzí relaxace může být práce na zahrádce, procházka v přírodě, čtení či poslouchání oblíbené hudby i pohovoření si s přáteli. Nejúčinnější formou je však řízená relaxace, k tomu aby ji však člověk plnohodnotně využil pro svůj prospěch vyžaduje dostatek trpělivosti, píle a času. Ovšem naučit se dobře zvládnout relaxaci je přínos pro každého jedince.

Hlavním cílem relaxace je uvolnění svalového vypětí a potom následně i psychického. Jde především o uvolnění příčně pruhovaného kosterního svalstva, jenž se smršťuje a zkracuje dle naší vůle. I v chvíli kdy si myslíme, že jsou svaly úplně uvolněné v nich přetrvává tzv. pohotovostní napětí - tonus. Když tělo prodělává různou aktivitu, činnost svalů je jejich pohyb a souvisí s výdejem energie. Když chceme svalům dopřát regeneraci, odstranit únavu a dodat energii pro další činnost snažíme se právě o maximální uvolnění. Vědomé i nevědomé uvolňování svalového napětí nazýváme řízenou relaxací.

Řízená relaxace má spoustu pozitivních účinků na náš organismus. Ovšem je třeba si ji pravidelným cvičením a zdokonalováním prohlubovat. Díky tomuto dokonalému uvolnění si přispějeme k vyšší a efektivnější pracovní výkonnosti jak jednotlivých svalů, tak i psychické stránky a vlastně celého těla. U vědomé relaxace probíhají ve svalech regenerační procesy, které kromě obnovy energie se ze svalů odstraňují odpadní toxické látky vzniklé látkovou výměnou. Pravidelné relaxace oddaluje a zpomaluje stárnutí celého organismu a příznivě tonizuje psychiku člověka.


Diskuze k: Zdraví - Relaxace
Nový příspěvek

Nákupní koš
Přihlásit

E-mail:

Heslo:

Zaujaly Vás některé z našich produktů, ale nemáte momentálně potřebnou hotovost? Nevadí, u všech výrobků Vám zdarma vyřídíme spotřebitelský úvěr!
Více v kategorii SLUŽBY
Lesní golf