Showroom

Showroom


Pokud máte zájem o některý z našich modelů, neváhejte nás kontaktovat a přijďte si po domluvě vyzkoušet Vaše nové masážní křeslo!
Praha, Plzeň, Brno
Návštěva showroomu zdarma!
Otevřeno denně!

Pokud potřebujete pomoct a poradit při výběru křesla nebo máte nějaké otázky ohledně našich výrobků, neváhejte nás kontaktovat!
Poradenství zdarma!
kontakt: +420 603237868

info@masaznikresla.cz

Zdraví - Akupresura

Chcete si účinně ulevit od bolestí a posílit své zdraví? Akupresura je vhodná nejen jako účinná pomoc v době, kdy se objeví bolest, ale dokáže také preventivně vyrovnávat vnitřní energii a posílit imunitní systém . Akupresuru můžete provádět i sami.

##2##

Vedle klasických léčebných metod stojí metody alternativního léčení, které existují po mnoho století či tisíciletí a mají své zaručené výsledky. Nicméně také klasická medicína se začíná poučovat z léčebných postupů, které se spíše zařazovaly k „alternativám”. Jedná se např. o homeopatii, akupunkturu, masáže, magnetoterapii, dechová cvičení a další.

Akupresura i akupunktura patří mezi tradiční čínské léčebné metody, které jsou staré už několik set let. Principem akupresury je stlačování akupresurních (reflexních) bodů na těle, které mohou zmírnit bolest, léčit a předcházet nemocem. Akupunktura pak tyto body na lidském těle stimuluje pomocí akupunkturních jehel. Při akupresuře se tedy používá hlubokého tlaku prstů do vybraných míst na těle, které jsou spojeny s energetickými kanály. Tlak může být vytvářen rozdílnou intenzitou. Tlakem se spouští energie vlastní tělu a aktivují se přirozené samoléčivé síly.

Akupresura má všestranné použití, dokáže zmírňovat bolesti a chránit tělo před nemocemi. Akupresura působí také jako prevence, protože harmonizuje životní energii v těle. Techniky akupresury lze využít při nevolnostech, bolestech nejrůznějšího původu, při zvracení, škytavce, krvácení z nosu, při žaludečních nevolnostech apod. Akupresura si dokáže při dlouhodobějším působení také poradit s nadváhou, dokáže zmírňovat fóbie a zvyšovat imunitní odolnost. Akupresuru se můžete naučit také sami z nejrůznějších kurzů a knížek, nicméně je vhodné navštívit zdravotníka, který se akupresurou zabývá. O vhodnosti akupresury by se měli poradit lidé s ortopedickým zraněním, s nemocemi cév, lidé s křehkými kostmi, těhotné ženy.

-Akupresura působí prostřednictvím vibračního pole organismu, výhodou je naprostá bezbolestnost a žádné nežádoucí vedlejší reakce.

-Od počínajících bolestí si můžete pomoci sami, akupresura přináší rychlou úlevu.

-Akupresura také předchází bolestem a nemocem, lepší je prevence než léčení.

-Akupresuru můžete provádět téměř kdekoliv – doma, v kanceláři, při cestování…

##3##

Bolest hlavy, která může být příčinou stresu je možné zmírnit masírováním ušních lalůčků. Ušní lalůčky jsou plné akupunkturních bodů, zkuste stlačit ukazováčkem a palcem střed ušního lalůčku. Pokud budete masírovat celý ušní lalůček můžete si pomoci od neklidu.
Ve středu předloktí z vnější strany se nachází bod, který může ulevit od bolesti hlavy. Tento bod stlačujte palcem opakovaně. Může vás to zpočátku bolet, ale stlačování proveďte i na druhé ruce opakovaně.
Migréně můžete zamezit také soustředěním se na spánky. Takzvaná linie koutků očí leží na spáncích mezi okem a horní částí ucha. Obě linie jemně poklepejte bříšky čtyř prstů.
Pokud chcete vyladit své soustředění, tlačte bříškem prstu na bod na kořeni nosu.
Ideální je, pokud stlačujete terapeutický bod ráno, v době oběda a večer, a to po dobu 30 sekund až 2 minut.


Diskuze k: Zdraví - Akupresura
Nový příspěvek

Nákupní koš
Přihlásit

E-mail:

Heslo:

Zaujaly Vás některé z našich produktů, ale nemáte momentálně potřebnou hotovost? Nevadí, u všech výrobků Vám zdarma vyřídíme spotřebitelský úvěr!
Více v kategorii SLUŽBY
Lesní golf