Showroom

Showroom


Pokud máte zájem o některý z našich modelů, neváhejte nás kontaktovat a přijďte si po domluvě vyzkoušet Vaše nové masážní křeslo!
Praha, Plzeň, Brno
Návštěva showroomu zdarma!
Otevřeno denně!

Pokud potřebujete pomoct a poradit při výběru křesla nebo máte nějaké otázky ohledně našich výrobků, neváhejte nás kontaktovat!
Poradenství zdarma!
kontakt: +420 603237868

info@masaznikresla.cz

Masáž - Zdraví pomocník pro páteř, hubnutí a proti bolesti

Jak známo, k tomu, aby si člověk zachoval zdraví a pocit svěžesti je nutné, ba životně důležité, aby po každém vypětí následovala fáze uvolnění. Nejstarší léčebná metoda světa - již 3 000 let!

##2##Již obyvatelé velkých císařských dynastií staré Číny si cenili a podporovali masérské umění nade vše. Žádný div, že tehdy dosáhlo obrovského rozkvětu. Starověká říše rozvinula vlastní poznatky o umění masáže. Idolem této doby byl perfektní atlet. Nejvíce uctívaní trenéři byli často současně i nejlepšími maséry. Se zánikem starověké říše upadla masáž na dlouhou dobu do zapomnění a zpět jako pevná součást léčebné terapie se navrátila až v našem století. Vysoká hodnota masáže spočívá zejména v její účinnosti na více vrstev našeho těla. Masáže rozšiřují cévy a docilují tím i lepšího prokrvení tkání. Odstraňují ztuhlost svalů a uvolňují vnitřní napětí. Zlepšují dýchání a podporují trávení. Posilují přirozenou obranyschopnost, imunitní systém a zkracují regenerační fázi po vyčerpání a námaze. Působí proti stresu a napomáhají zdravému spánku. Rozsáhlý výčet všech kladných účinků v přímé i nepřímé souvislosti s masáží by byl nekonečný.

Chemicky vyvinutá léčiva naší doby jsou proti dlouhé tradici preventivní a léčebné masáže jen málo přesvědčivá. Co jsou to tablety proti bolesti hlavy, projímadla nebo tablety na spaní - i když zcela odhlédneme od vedlejších účinků - proti potírání nemoci které se osvědčuje již od pradávna? "Mezi štěstím smyslů a duševním mírem zbývá člověku pouze neutěšená volba". V tom se tedy Schiller mýlil. Od počátku psychoanalýzy víme, že jedno z druhým úzce souvisí a v žádném případě není neslučitelné. Naopak. Psychosomatika dále dokázala, že duševní stav ovlivňuje všechny tělesné funkce a naopak. To věděli již starověcí maséři - specialisté. Zejména ve východoasijských kulturách zjistili velmi brzy, že každá duševní porucha se cestou přes míchu a nervoví systém dostane až k orgánům a svalstvu. Od té doby, co bylo objeveno, že se nejedná o jednosměrku, naopak že stejně funkční je i opačným směrem, jsou i duševní poruchy úspěšně léčeny masážemi. Další vědecký výzkum kontaktů mezi tělem a duší dokázal, že výrazné uvědomění si vlastního těla, vznikající během masáže, je plně schopno uvolnit vnitřní napětí, duševní zábrany a psychické bloky.

A tak jsou pravidelné masáže v neposlední řadě též naší šancí, dosáhnout uvolňující a osvobozující harmonii těla a duše.
Nespavost

##3##U všech kteří o tom nechtějí ani slyšet, protože jsou bez nálady, mrzutí a stále častěji dokonce v depresivní náladě, najdeme pravděpodobně stejnou příčinu, chronickou únavu. Další symptomy jsou narůstající netrpělivost, poruchy koncentrace, spánku a agrese bez příčiny.To všechno mohou být známky organického nebo nervového přetížení, které signalizují patogenickou únavu často počátek chorobných změn v organismu. Proti tomu je přirozeně třeba něco podniknout. Ale co? Odpověď zní jednoduše : uvolněte se a relaxujte tak často jak jen možno. A sice správně! Přehnané aktivity ve volném čase jsou stejně špatné jako přestávky na spánek navozený léky. Ke správnému uvolnění patří, aby jste vždy, když jste vystaveni tělesnému nebo duševnímu vypětí, když přijdete domu ubití prací nebo nákupy, zkrátka když máte zase jednou pocit,, už dost",si doma vyhledali to nejpohodlnější místo, ulevily nohám, poslechli si trochu hudby, hluboce dýchali a čekali v naprostém klidu , až se celé tělo blaženě uvolní. Zpravidla to netrvá déle než čtvrt hodiny. Pokud byste měli k dispozici moderní masážní křeslo, bylo by to pro Vás ideální místo, protože by automaticky dělalo to, co Vám nejlépe prospěje.

"Och to byl zase dneska stres", říkáme často nebo "ten rozhovor byl stresující".

##4##Často je slovo stres užíváno pouze jako způsob vyjádření toho, že jsme měli více práce, než obvykle, nebo, že nás partner na jednání nudil apod. Prozrazuje to, ale také že se člověk necítí ve své kůži, že je od něj subjektivně očekáváno příliš mnoho nebo příliš málo, zkrátka, že byla porušena harmonie těla a ducha. Nic tak hrozného - nebo přece jen?

Malé kapky nahlodají skálu. I malé zdánlivě bezvýznamné stresové faktory mohou v průběhu času zapříčinit závažnou tělesnou nebo duševní zátěž, takže se objeví poplašná znamení, která by nikdo neměl brát na lehkou váhu. Tato poplašná znamení vznikají zvýšeným vylučováním hormonů nadledvinové kůry za spolupůsobení podvěsku mozkového ( hypofýzy ). Pokud těchto signálů nedbáme, může dojít k nadměrnému vyplavení kortikosteroidních hormonů do krve, což mezi jiným nebezpečně naruší výměnu látkovou uhlohydrátů a minerálních látek a souhrn celého hormonálního systému vyvede z rovnováhy. Následkem bývají těžké poruch zdraví.

Prevence stresu je proto v dnešní době důležitější, než kdykoli jindy. Vždy, když jsme byli vystaveni obzvláštnímu tělesnému nebo duševnímu vypětí, museli jste se silně koncentrovat, k tomu pravděpodobně špatně nebo málo spali, pak nejméně jednou až dvakrát za den vypněte. Nejlépe to samozřejmě jde, když si můžete dopřát pravidelnou masáž. Tím rychle zaženete všechna napětí a též "strašidlo stresu".

Znovuobnovení normální výkonnosti je velmi těžké - nebo zcela jednoduché. Klíčem k tomu by byla každodenní relaxační masáž.

Jedním příkladem z dnešní doby jsou vědou dosud přesně neobjasněné "cesty energie" v našem těle tak zvané meridiány, kterými cirkuluje veškerá energie. Je-li jejich průchod přerušen kupříkladu přetížením některých tělesných partií - může se tato místní porucha projevit ve zcela jiné, daleko vzdálené oblasti našeho těla. Opačně to však platí též. Neboť mnohé organické bolesti mají svůj původ v takovém místě těla, které se samo nijak neprojevuje. Tak může například skryté hnisavé ložisko vést k bolestem srdce a chronický zánět krku k revmatismu atd. Tyto souvislosti nabízí terapeutům možnost působit na určité snadno přístupné části těla, a tím léčit nemocné orgány. Tím se pak vysvětlují pro laiky zcela nepochopitelné úspěchy bodové masáže nebo akupresury.

##5##Páteř, tam začínají nervové provazce našeho těla, dobrý zdravotní stav i zdravotní problémy a nemoci mají tam svůj původ.
Jsou to:
Bolesti hlavy, zad a plotének
Ztuhlost a těžké nohy
Poruchy prokrvování a látkové výměny
Nespavost
Revma
Ischias
Problémy s vnitřními orgány - plíce, játra, slezina, tlusté a tenké střevo, srdce, žlučník, žaludek, ledviny.

Každý člověk je odpovědný sám za sebe. Nebo snad ne ?

"Člověk míní, stát mění" dalo by se říct v obměně známého přísloví, pokud hledáme vysvětlení pro to, proč jsou masáže předpisovány pouze k ošetřování již probíhajících chorob, zatím co masáže určené k prevenci nebo k zlepšení celkového zdravotního stavu nejsou zdravotními pojišťovnami propláceny. Snížení nákladů namísto zdraví obyvatelstva.

Ale jsme v této souvislosti skutečně odkázáni na blaho vůli byrokratů? Ne, nejsme!

Jako svobodní občané plánujeme přece sami svou kariéru i vzdělání našich dětí, své dovolené a svoje potřeby na dnešek i zítřek. Pak tedy můžeme stejně tak dobře vzít do rukou i svojí budoucnost, pokud se jedná o zdraví, prevenci předčasného stárnutí a v neposlední řadě i delší a plnější život.

Naštěstí umožňuje nyní vědecký pokrok ve spojení s nejmodernější technikou pořídit si svého osobního maséra jako trvalou součást bytového zařízení. Potom již nebudete potřebovat žádné recepty a žádnou zdravotní pojišťovnu. Ušetříte si namáhavé, časově náročné a drahé cesty do čekárny maséra. A Vaše rodina samozřejmě také. Od teď jste nezávislí!!!


Diskuze k: Masáž - Zdraví pomocník pro páteř, hubnutí a proti bolesti
Nový příspěvek

Nákupní koš
Přihlásit

E-mail:

Heslo:

Zaujaly Vás některé z našich produktů, ale nemáte momentálně potřebnou hotovost? Nevadí, u všech výrobků Vám zdarma vyřídíme spotřebitelský úvěr!
Více v kategorii SLUŽBY
Lesní golf