Showroom

Showroom


Pokud máte zájem o některý z našich modelů, neváhejte nás kontaktovat a přijďte si po domluvě vyzkoušet Vaše nové masážní křeslo!
Praha, Plzeň, Brno
Návštěva showroomu zdarma!
Otevřeno denně!

Pokud potřebujete pomoct a poradit při výběru křesla nebo máte nějaké otázky ohledně našich výrobků, neváhejte nás kontaktovat!
Poradenství zdarma!
kontakt: +420 603237868

info@masaznikresla.cz

Masáž - Léčebné masáže

Masáž přináší úlevu našim ztuhlým svalům a dokáže odstranit i některé zdravotní potíže. Výhodné je umět tzv. automasáž, díky které jsme masérem sami sobě. Poradíme vám, jak na to.

##2##Masáže byly nedílnou součástí umění dávných lékařů v Číně a Japonsku, v Egyptě, v Řecku a Římě patřily k základní hygienické péči o tělo. Lékaři
ve starověkém Řecku byli zběhlí v masírování ztuhlých a bolestivých svalů a Hippokrates v 5.stol.př.n.l. napsal: „Cesta ke zdraví je v každodenní vonné lázni a olejové masáži.”

Léčebná masáž
Dnes patří téměř k umění, jak vytvořit a zachovat co nejlepší zdravotní kondici. Masáž si dopřejeme, chceme-li se zbavit celodenní únavy, stresu a napětí. Dá se také použít k léčení oběhových potíží, vysokého krevního tlaku, bolestech hlavy, nespavosti. Masáž naopak není vhodná pro pacienty
se zánětem žil a s trombózou.
Masáž je terapeuticky zaměřená manipulace s měkkými tkáněmi, svaly a ostatními částmi těla. Kvalitně provedená masáž rozproudí krev v těle, uvolní ztuhlé svaly, povzbudí tok lymfy, která odplavuje škodliviny. Tlak, tření, hlazení, pleskání a další typy dotyků stimulují nejen kůži, ale celé tělo.


Perkuse - krátké pohyby v rychlém tempu se také nazývají tapotement podle francouzského „tapot”, což znamená bubnovat na stůl. Poklepem se obvykle masírují záda nebo jiné širší masité plochy jako jsou stehna, pás, hýždě a ramena. Tato masáž se obvykle provádí hranou ruky, údery mají být krátké, energické, ale jemné, aby nepůsobily bolest.

Hnětení- hnětení je hluboko zaměřená manipulace cílená na ztuhlé a stažené oblasti těla. Tento způsob masáže znamená pevné uchopení a mačkání svalových skupin. Příslušná část se hněte jako těsto, uchopí se do ruky a „válí se” a pak se pustí. Ruce maséra se přitom stále pohybují napříč masírovanou oblastí. Tato masáž pomáhá hlavně sportovcům uvolnily tuhé, stažené svaly. Zároveň pomáhá odvést kyselinu mléčnou, která se ve svalech tvoří během námahy.

Tření - provádí se sérií malých, kruhových pohybů jedním nebo více prsty, spodní částí dlaně nebo bříšky palců. Tlakem se povzbuzuje krevní oběh a pomáhá kloubům, aby se volněji pohybovaly. Opakované tření se soustředí na jednu malou oblast a jakmile se napjatý sval uvolní, věnuje se masér jiné části, aby nedošlo k opětovné stimulaci svalu, který by se následně mohl napnout.

Někdy se o masáži tvrdí, že dokáže odstranit zásoby tuku z takových tělesných partií, jako jsou hýždě nebo pas. Na druhou stranu masáž obličeje je užitečná pro vyhlazování vrásek, zlepšení tonizace pokožky a redukci napětí. Typ masáže se vybírá podle toho, při jakém léčení má pomáhat.

##3##Masáž při bolestech zad
Člověk, který sedí celý den za stolem, má ohnutá ramena, ztuhlý krk a možná trpí následně bolestmi hlavy, někdy i závratěmi s nevolností.

Technika masáže, kterou používají fyzioterapeuti a maséři severní Evropy, se často nazývá technikou západní, někdy také švédskou masáží. Jsou pro ni typické různé druhy hlazení rukama při použití oleje nebo mastkového prášku, jež mají zmírnit tření kůže.


Lymfatická masáž proti celulitidě
Lymfatická masáž neboli manuální lymfatická drenáž je oblíbená hlavně mezi ženami. Cílenými dotyky stimuluje tok lymfy a usnadňuje očišťování těla od škodlivin. Pomáhá hlavně při otocích nebo celulitidě, kdy se zplodiny látkové výměny hromadí v rozšířených buňkách zejména v oblasti boků, stehen, břicha a paží. Po této masáži by měl člověk vypít alespoň 1,5l tekutin, aby se škodliviny snáze dostaly z těla ven.

Shiatsu
V posledních letech si získává stále větší oblibu šiatsu masáž (shiatsu). Vychází z teorie orientální medicíny, která tvrdí, že zdraví člověka souvisí s vyvážeností energie zvané čchi, která proudí 14 hlavními drahami celým tělem. Masáž šiatsu je zaměřena na dosažení rovnováhy a harmonie. Jde o masáž bodů na povrchu těla, které jsou součástí energetické dráhy. Odborník na orientální masáž ovládá dokonale anatomii energetických drah a teorii akupunktury a dokáže léčit bolest v místě, které je značně vzdáleno od místa, kde se bolest projevuje. Masáž se provádí zpravidla přes oblečení, vleže na zemi na podložce nebo na futonu - japonské matraci. Masér používá tlaku palců, dlaní. Neměli bychom však považovat tento způsob uvolnění bolesti za léčebný postup pro vyléčení určité choroby ani za náhradu návštěvy u lékaře!

##4##Thajská masáž
Thajskou masáž si mnoho lidí spojuje s erotikou. Opak je ale pravdou. Jde o náročnou práci
maséra, který tělo různě protahuje a používá přitom své tělo jako protiváhu. Kompletní masáž trvá kolem dvou hodin a má za cíl vyvážit energii v těle, odstranit napětí, uvolnit kosti a také zatuhlé klouby.

Automasáž
Člověk si může provádět masáž některých částí těla sám (automasáž). Unaveným chodidlům můžeme ulevit svíráním a otáčením prstů u nohou. Velice příjemné je promačkávání plosky a nártu. Tlak a hnětení krčních svalů ulevuje při ztuhlém krku.
Tuto starobylou masážní techniku používáme, aniž si to běžně uvědomujeme. Pokud nás bolí hlava, snažíme se bolest zmírnit, když si rukama mneme čelo.

Masáže a akupresura
Tradiční orientální medicína, praktikovaná více než 3000 let v Číně, dovedla tuto dovednost v léčebném umění, rozvinula tuto dovednost v léčitelské umění.
Akupresura je kombinací masáže a akupunktury, jejíž je snad předchůdkyní. Místo vpichování jehel používají léčitelé silného tlaku palci nebo konečky prstů v místech akupresurních bodů, shodných s akupunkturními, což přináší úlevu od bolesti.
Akupresuru může bezpečně provozovat jen kvalifikovaný terapeut nebo lékař, ale jsou i terapie vhodné pro domácí aplikaci.

##5##Který druh masáže se naučit?
Nejsnadnější je naučit se šiatsu. Japonský název pochází ze slov ši, tj. prst, a atsu, tj. tlak. Člověk praktikující šiatsu vyvíjí různé druhy
tlaku na jistá místa na těle pacienta. Ale bod, na který je vyvíjen tlak, nemusí být nutně v blízkosti místa, které se má léčit. Například tlakem na meridián (akupunkturní body leží na teoretických liniích pod kůží zvaných meridiány). Staří léčitelé věřili, že tyto linie jsou jakýmisi kanály, kterými proudí energie jin a jang.

Šiatsu se nepodobá západnímu typu masáže, která se zabývá zejména manipulací s postiženými údy a svaly. Západní masáž je především léčením svalů, kdežto akupunktura a šiatsu působí na tělo jako na celek. Akupresura má posilovat samoléčivé schopnosti těla, zvyšovat vitalitu
a působit preventivně proti nemocem.

Masáž šiatsu se používá na Východě při léčení mnoha potíží, z nichž Západ považuje některé za velmi vážné nemoci. Ale nebylo by moudré myslet si, že šiatsu může medicínu zcela nahradit. Nesmíme zapomínat na to, že některé bolestivé příznaky jsou varovnými signály vážných nemocí, proto se vždy poraďte s lékařem, pokud hodláte akupresuru používat na cokoliv jiného než běžné potíže.

Někdy i povrchní znalost masáže může stačit k léčení menších zdravotních problémů. Snadno lze získat knihy s obrázky ukazujícími body, na které by měl být vyvíjen tlak, jehož pomocí se upraví rovnováha v těle. Například od bolesti zubů může ulevit silný tlak na bod, který je v koutku úst. Bolesti hlavy a problémy s dutinami zas odstraní jemný tlak vyvíjený na body kolem očí a na čele.

Vycvičený terapeut šiatsu dokáže vyrovnat závažnou nerovnováhu, která způsobuje vážné tělesné poruchy a nepříjemné stavy. Začátečník nemůže doufat, že dosáhne velkých výsledků, ale mnoho lidí už zjistilo, že provozování šiatsu na sobě samých jim pomáhá vyrovnat se se stresem každodenního života.

Každý terapeut má svůj vlastní způsob práce a k posílení nebo zklidnění energetických kanálů používá tlaku mnoha různými způsoby. Může přitom používat palce, prsty, dlaně, kolena, lokty - dokonce i nohy.

Akupresurní body mohou být citlivé, takže při prvních návštěvách u terapeuta můžete mít nepříjemné pocity, třeba hluboké mrazení nebo bolest. Délka sezení trvá 30 až 60 minut a jejich počet se mění podle stavu pacienta. Úleva od bolesti v akutních případech může být rychlá, u dlouhodobých problémů může trvat déle.

Pokud se rozhodneme provádět akupresuru sami na sobě, je lepší, aby nás masíroval někdo blízký. Ten, kdo je ošetřován, musí být uvolněný a klidný, v místnosti musí být přiměřená teplota. Je lepší, když si dotyčný sedne nebo lehne na měkký koberec, při sedu může být páteř v napětí. Prohmatáním těla nalezněte akupresurní body, se kterými potřebujete pracovat, a zjistěte ty oblasti, které jsou citlivé - když některý orgán nefunguje správně, jemu odpovídající bod na těle může být citlivý na dotyk. Začněte důkladnou masáží s použitím palců nebo konečků prstů, vyvíjený tlak by měl odpovídat váze asi 4,5 kg, u malých dětí přiměřeně méně. Masáž musí probíhat ve směru toku energie meridiány. Zcela jistě se vyhněte bolestivému tlaku na tvář, břicho nebo klouby, užívejte rychlých pohybů, asi 50-100 krát za minutu. Dospělí vyžadují asi 5 až 15 minut masáže každého akupresurního bodu.

Akupresurní masáž můžete sami na sobě opakovat tak často, jak je třeba. Pro bolestivé stavy obvykle stačí dvě až tři ošetření každou hodinu.


Diskuze k: Masáž - Léčebné masáže
Nový příspěvek

Nákupní koš
Přihlásit

E-mail:

Heslo:

Zaujaly Vás některé z našich produktů, ale nemáte momentálně potřebnou hotovost? Nevadí, u všech výrobků Vám zdarma vyřídíme spotřebitelský úvěr!
Více v kategorii SLUŽBY
Lesní golf